Zarząd KT. „Siemion” i KTK „Wagant” zapraszają w 3.01.2016 roku na „banieczkowanie” czyli strojenie choinki w górach. Wyjazd z Katowic pociągiem do Bielska Białej o godz. 7,12. Przejazd autobusem linii nr. 1 do Cygańskiego Lasu, przejście szlakiem do schroniska „Stefanka”, ubieranie choinki (można również produktami dla ptaków i innych łasuchów leśnych), czas na odpoczynek i ewentualne pieczenie kiełbasek.
Zejście do Cygańskiego Lasu, powrót autobusem linii nr. 1
do Bielska Białej i powrót o godz. 16,13 pociągiem do Katowic.
Tego dnia temperatura nie zachęcała do wyjazdu bo w Katowicach wynosiła -15 stopni.Z informacji schronisko gościło 18 osób.
Pomimo tego, że temperatura rano wynosiła minus 15 stopni na "bombkowanie" wybrało się 18 osób.
