Moja relacja z:
19 Wiosenny Zlot Kolarski
Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego Kobiór
Wyjazd odbył się zgodnie z informacjami z zaproszenia.
Przejazd przez Piotrowice, Tychy-Mąkołowiec, starą drogą i Kobiór osiągając go okołó godziny 11:00.
Meta rajdu zlokalizowana na zapleczu restauracji "...." jak i w latch poprzednich.
Wpisowe to 3 zł., okolicznościowa naklejka, pieczątka rajdowa .
Rejestracja naszej grupy: klub "Wagabunda", doliczono się osób 15-tu
Przyjazd kolejnych klubowych grup na metę rajdu. .
Głodni mogli skorzystać z grochówki lub zjeść kiełbaskę z grilla.
Napoje były dostępne w bufecie restauracji.
Pogoda: mżawka, niska temperatura, zachmurzenie pełne.
Czas upływał na towarzyskich rozmowach, trwającym konkursie rzutu oponą, spożywaniu tego co zabrano z sobą jak i udostępnionego przez bufet.
Pogoda przyspieszyła zakończenie imprezy.
Rozpoczął się on uhonorowanim zwyciężców konkursu rzutu oponą w dwóch kategoriach wiekowych a następnie wręczeniem pucharów które ufundowała SM „OSKARD” w Tychach.
Wymienię tylko uhonorowanych pucharami z Klubu „Wagabunda” z Katowic a mianowicie:
- "Najliczniejszej grupy zorganizowanej" (15 osób).
- Najstarszy uczestnik: Piotr Skrzypulec – 1937r.
- Najliczniejsza rodzina: Wojtal ( 4 osoby )
Nie wszyscy skorzystali z propozycji Wieska aby powrócić trasą przez Orzesze, Bujaków. Ja wraz z kilkoma osobami wybraliśmy powrót prze Tychy, Mąkołowiec.
Poniżej link do strony "Gronie Tychy"
http://www.gronie.org/z-zycia-klubu/relacja-z-rozpoczecia-sezonu-kobior-2016/