Integracja na betonie 2016

Co mogłem to zanotowałem

16 Kwiecień 2016  Integracja na betonie 2016

Odbyła się
              ---------------      Pani ELA napisała      -----------------   

W sobotę 16 kwietnia br. spotkamy się na rowerach o godz. 8:45 przy bramie głównej ZOO.
Weźmiemy udział w imprezie pt. "Integracja na betonie"
Będziemy zwiedzać obiekty Obszaru Warownego "ŚląsK", a zakończenie przewidziano przy ognisku na Żabich Dołach (kiełbaski mile widziane:))
Szczegółowy regulamin w załączniku.
 
Pozdrawiam, Ela

Wyciąg z regulaminu:

Organizatorzy:

Klub Turystyki Kolarskiej PTTK Wandrus w Żorach przy współudziale Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium i społeczności „Geocaching”

Program:

  • 16.04.2016 godz.9-ta. Zbiórka obok Schronu Dowodzenia Obszaru Warownego Śląsk  w Parku Redena w Chorzowie i zwiedzanie Godz. 10:00 wyjazd na trasę.
  • Przejazd linią Obszaru Warownego Śląsk przez Świętochłowice połączony ze zdobywaniem odznaki krajoznawczej Fortyfikacje Województwa Śląskiego.
  • Zwiedzanie udostępnionych obiektów
  • Spotkanie integracyjne w Dolinie Górnika  
  • Ognisko integracyjne przy schronie nr 1 na „Żabich Dołach”.
Cel imprezy:

      - Poznanie miejsc związanych z historią II Wojny Światowej
      - Poznanie nowych  tras rowerowych
      - Spotkanie się z ciekawymi ludźmi, którzy podzielą się swoją wiedzą 
      - Miłe spędzenie czasu


Do Pani Eli wysłałem prośbę o więcej informacji na temat jej odbycia się, oto ona:

Zgodnie z życzeniem krótki opis dzisiejszej wycieczki:

16.04.2016 r zwiedziliśmy schron sztabowy(unikalne w skali kraju!) w Chorzowie na Wzgórzy Redena.
Potem pojechaliśmy na Żabie Doły, podziwiali budzącą się dożycia przyrodę.
Dalej kolejny schron Obszaru Warownego "Śląsk" - to zdjęcia Wieśka.I dojechaliśmy, przez Łagiewniki, do świętochłowickiej "Skałki". Po dłuższym relaksie nad stawem wróciliśmy do domów.
Ogółem pokonaliśmy ok.30 km.
Jeszcze coś dodać??

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli, Ela