--------------- Pani ELA napisała -----------------
W sobotę 16 kwietnia br. spotkamy się na rowerach o godz. 8:45 przy bramie głównej ZOO.
Weźmiemy udział w imprezie pt. "Integracja na betonie"
Będziemy zwiedzać obiekty Obszaru Warownego "ŚląsK", a zakończenie przewidziano przy ognisku na Żabich Dołach (kiełbaski mile widziane:))
Szczegółowy regulamin w załączniku.
Pozdrawiam, Ela
Wyciąg z regulaminu:
Organizatorzy:
Klub Turystyki Kolarskiej PTTK Wandrus w Żorach przy współudziale Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium i społeczności „Geocaching”
Program:
- 16.04.2016 godz.9-ta. Zbiórka obok Schronu Dowodzenia Obszaru Warownego Śląsk w Parku Redena w Chorzowie i zwiedzanie Godz. 10:00 wyjazd na trasę.
- Przejazd linią Obszaru Warownego Śląsk przez Świętochłowice połączony ze zdobywaniem odznaki krajoznawczej Fortyfikacje Województwa Śląskiego.
- Zwiedzanie udostępnionych obiektów
- Spotkanie integracyjne w Dolinie Górnika
- Ognisko integracyjne przy schronie nr 1 na „Żabich Dołach”.
Cel imprezy:
- Poznanie miejsc związanych z historią II Wojny Światowej
- Poznanie nowych tras rowerowych
- Spotkanie się z ciekawymi ludźmi, którzy podzielą się swoją wiedzą
- Miłe spędzenie czasu
Do Pani Eli wysłałem prośbę o więcej informacji na temat jej odbycia się, oto ona: Zgodnie z życzeniem krótki opis dzisiejszej wycieczki:
16.04.2016 r zwiedziliśmy schron sztabowy(unikalne w skali kraju!) w Chorzowie na Wzgórzy Redena.
Potem pojechaliśmy na Żabie Doły, podziwiali budzącą się dożycia przyrodę.
Dalej kolejny schron Obszaru Warownego "Śląsk" - to zdjęcia Wieśka.I dojechaliśmy, przez Łagiewniki, do świętochłowickiej "Skałki". Po dłuższym relaksie nad stawem wróciliśmy do domów. Ogółem pokonaliśmy ok.30 km.
Jeszcze coś dodać??
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli, Ela