Jak ją realizowano -na podstawie otrzymanych zdjęc
Przybyłych na miejsce zbiórki przywitała Pani Ela, następnie informacja o celu i trasie przejazdu, i ruszyli w kieunku "Żabich Dołów".
Niecałe dwie godziny minęły, Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja przybyłych przywitała. Teren Centrum Pielgrzymkowego, pozwolił na chwilę oddechu a w znajdującej się tam kawiarence, chętni zamówić mogli napoje, ciasta co też uczynili.
Kolejny etap to przejazd do Świerklańca. Pałac Kawalera, budowlę wzniesiono w parku świerklanieckim. Schody, które pokazywane są w rożnych prospektach, obelisk w parku. Kilka fotek i przejazd na wał zbiornika wodnego w Kozłowej Górze. Przejazd przez zaporę. Dotarcie do schronu bojowego grupy bojowej "Wymysłów" Obszaru Warownego „Śląsk”, wyposażonego w pancerną kopułę. Stan zły.
Kolejne miejsce odpoczynku to Rogożnik.