Wyszliśmy na trasę w Tatrzańskiej Kotlinie (760 m n.p.m.) ok. 11:15 – miejscowość położona u wschodniego krańca Tatr Bielskich na Słowacji. Zielonym szlakiem biegnącym doliną Huczawy Bielskiej, do schroniska pod Szarotką(Plesnivec) w Dolinie Siedmiu Źródeł(dolina Siedmich prameňov), u stóp Bujaczego Wierchu na wysokości 1290 m n.p.m., jedynego schroniska w obrębie Tatr Bielskich.
Chwila na oddech i picie, o jedzeniu zapomnij.
Rakuska Polana, zarastająca lasem polana na północno-wschodnich stokach Małej Rakuskiej Czubki, chwila na fotki.
Dalej do Doliny Białych Stawów(dolina Bielych plies). W dolinie znajduje się kilkanaście niewielkich i płytkich stawów. Największy z nich to Wielki Biały Staw (Velké Biele pleso), położony na wysokości 1613 m n.p.m. Chwila na fotki.
Dalej szlakiem czerwonym do Zielonego Stawu Kieżmarskiego. Dolina Zielona Kiezmarska, także Dolina Zielonego Stawu (słow. dolina Zeleného plesa), dolina, będąca górną częścią głównej gałęzi słowackiej Doliny Kieżmarskiej(Dolina Bielej vody Kežmarskej). Zielony Staw Kieżmarski(Zelene Pleso) 1545 m n.p.m. - największy.
Szlakiem żółtym do Rozdroża na Kowalczykowej Polanie (Rázcestie Kovalčikova poľana (1226 m n.p.m.)) - Bila Voda (925 m n.p.m.) przy Drodze Wolnosci.
Szliśmy do godz.18:00; dojazd do Medvedicy w Tatrzańskiej Szczerbie na nocleg - o 19:00 obiadokolacja, o 20:30 odprawa.
W niedzielę śniadanie o 6:00, wyjazd z ośrodka 6:45 a o 7:15 wejście na trasę w Popradski Pleso - zastavka (1260 m n.p.m.) - Popradske Pleso i Polana (1500 m n.p.m) - tutaj się odłączyłyśmy od grupy - my poszłyśmy na Symbolicki Cintorin (Symboliczny Cmentarz ofiar gór) a reszta na Rysy - opis patrz GERARD :))--potem zeszłyśmy czerwonym szlakiem do Strbskego Plesa (1346 m n.p.m.) i połazikowały dookoła, a na koniec po osadzie, łącznie z kościółkiem i stacją elektriczki
Pozdrawiam Ela.
W niedzielę wszedłem po raz drugi na Rysy. Tym razem na dwa wierzchołki, graniczny 2499 m n.p.m. i słowacki 2503 m n.p.m. Wejście było dla mnie przyjemnością. Piękne widoki. Szczególnie ze szczytu. Panorama wspaniała, widoki super. Widok wejścia od strony polskiej daje do myślenia, czy warto się tam pchać. Ale jak będzie okazja to sądzę że spróbuje. Gorzej było z zejście. Upał dał mi popalić. Piekło niemiłosiernie, ale dałem radę. Zresztą nie miałem innego wyjścia.
Pozdrawiam i przesyłam kilka fotek-Gerard.
http://www.tatry.nfo.sk/mapvyb.php?m=70
http://www.wiecznatulaczka.pl/zielony-staw-kiezmarski-opis-szlaku/
http://www.wiecznatulaczka.pl/dwa-stawy-czyli-popradzki-staw-szczyrbskie-jezioro/
http://www.eurogory.com/tatry_slowackie/tatry_bielskie/bialy_staw_od_schroniska_pod_szarotka.php
click a zobaczysz opis wycieczki
Od webmastera: Redakcja e-maila od Pani Eli i Gerarda